Де купити?

Фірмовий магазин інструментів
Bosch instrumentarium.com.ua

Контакти

Адреса

м. Київ, вул. Миропільська 2, Ринок Юність (головний павільйон, другий поверх) Магазин Bosch

Наші філіали

Бiльше контактiв

м. Київ, вул. Кирилівська, 126/2

Система XLock — легка заміна дисків на болгарках одним натиском

Система XLock — легка заміна дисків на болгарках одним натиском

Восени 2019 року компанія Bosch представила новаторську високошвидкісну систему кріплення насадок для кутових шліфувальних машин, що дозволяє міняти оснащення практично одним рухом. У століття стрімкого розвитку технологій, спрямованих на заощадження часу і підвищенню зручності для користувача, цей виробник ділом показує турботу про покупця свого інструменту. 

Компанія Bosch є "основоположником" в розробці швидкознімних кріплень для різних інструментів: система швидкого кріплення для перфораторів SDS plus (1975 рік) і SDS max (1990 рік). У 2000 році був розроблений Т-хвостовик для лобзиків, Starlock для універсальних різаків - в 2016 році, і ось 2019-ою Бош представив суспільству революційну систему для УШМ - X-LOCK. Для об'єктивної оцінки інновації варто розібратися в принципі роботи пристрою і його переважних особливостях.

Старий тип кріплення оснащення УШМ - у минулому

До появи X-LOCK кріплення насадок здійснювалося або за допомогою фланцевої гайки і різьбового кріплення (наприклад, диски); або прямо на вал з різьбленням (алмазна фреза, щітки із сталі). Цей спосіб мав масу недоліків :

  • Необхідність наявності додаткових деталей і кріпильного приладдя. Для надійної установки насадок було потрібне використання кріпильного приладдя (гайковий ключ та ін.), без якого неможливо було зробити зміну оснащення.

  • Складність і тривалість заміни. Процес зміни оснащення із старим типом кріплення не відрізнявся зручністю: доводилося закріплювати кнопкою вал і закручувати фланцеву гайку, одночасно утримуючи інструмент. До того ж майстрові необхідно було самостійно контролювати правильність установки диска потрібною стороною, стежити за відсутністю його викривлення і додавати відчутну силу для фіксації. Виконання усіх цих дій займало значний час, особливо при необхідності частої зміни насадок.

  • Утворення подряпин оброблюваної поверхні. Фланцева гайка над поверхнею диска при роботі обдирними кругами могла пошкодити поверхню заготівлі і в деяких випадках звести усю роботу "нанівець".

Система X-LOCK - простий принцип роботи у поєднанні з інноваційним підходом

У своїй новій системі компанія Bosch виключила усі недоліки різьбового кріплення оснащення, значно полегшивши роботу професіоналам. Серед основних переваг можна виділити наступні:

  • Висока швидкість і легкість заміни оснащення. "Монтаж-демонтаж" насадок в УШМ з системою кріплення X-LOCK відбувається за допомогою спеціального фіксатора. Для установки необхідно просто натиснути до клацання на нього, і оснащення надійно закріплене в інструменті. Щоб зняти оснащення (наприклад, диск) слід розблоковувати фіксатор за допомогою важеля. Більше не треба крутити гайки, шукати спеціальні ключі: увесь процес зміни насадок займає декілька секунд і дозволяє витрачати більше часу на ефективну роботу.

  • Завжди правильне встановлення диску. Геометрично посадочний отвір системи X-LOCK виконаний так, щоб виключити помилкову установку диска. Тепер не треба самостійно контролювати цей момент, наприклад, при роботі з алмазними дисками, - розумна система зробить це за вас.

  • Задіювання в процесі роботи усієї поверхні диска. Відсутність фланцевої гайки дозволяє використати в обробці усю поверхню диска, при цьому не ушкоджуючи оброблювану деталь.

Система кріплення X-LOCK - це дійсно інноваційний підхід до роботи з УШМ. Розуміючи цей факт, виробник оснастив цією системою широкий асортимент моделей інструменту як з мережевим, так і акумуляторним типом живлення. Bosch пропонує і не менш широкий вибір відповідних насадок - більше 130 видів, що дозволяє охопити усі можливі варіанти застосування інструменту.

Чи завжди так просто замінити круг на болгарці? Чи доводилося вам шукати ключ, який кудись пропадає в самий невідповідний момент? Докладати зусилля на відкручування міцно затягнутої гайки? А скільки разів заїдав фланець? Відтепер професійні користувачі кутових шліфувальних машин фірми Bosch можуть забути про ключ для заміни диска. Тому що Bosch створив максимально зручний, безключовий спосіб зміни оснащення в один клік — інноваційну систему XLock.

 

Тепер якщо вам треба вставити в болгарку диск, ви берете його, підносите і натискаєте, щоб він встав на місце. Просто притискуєте його і все! При правильній установці оснащення Ви чітко почуєте клацання. Неправильна установка неможлива. Диск надійно фіксується без ключа. Можете приступати до роботи. Зняти диск також легко та безпечно — досить підняти, розташований на редукторній голівці, важіль і диск випадає, навіть якщо його заклинило. О, слава Boschу, більше немає необхідності в ключах і гайках!

 

 

Проста система заміни оснастки на болгарках XLock одним натиском  

 

 

Міцність

Незважаючи на свою простоту, система XLock дуже витривала — при падінні болгарки диск залишається міцно стояти на місці та зберігає свою працездатність. Система XLock продовжує справно працювати навіть після численних падінь інструменту.

Виготовлений з міцної пластмаси і посилений сталлю, важіль не нагрівається після тривалої роботи та легко приводиться в дію.

 

 

 

 

Безпека

Система XLock оснащена запатентованим механізмом, який не дозволяє її відкривати при обертанні диску. Затискні губки XLock захищені — навіть якщо ви під час роботи їх випадково зачепили, з ними нічого не станеться.

 

 

 

 

 

Надійність

Перед запуском у виробництво розробники XLock багаторазово випробовували систему різними способами у всіх кліматичних умовах. Перебуваючи в умовах підвищенної кількості пилу, зазнаючи частого падіння, працюючи сотні годин, багаторазово відкриваючись і закриваючись, система XLock продовжує працювати як нова.

 

 

 

 

Сумісність

Система XLock працює на болгарках від 900 до 1900 Вт. Представляє повний асортимент оснащення (більше 250 найменувань) діаметром 115 і 125 мм. В майбутньому з'явиться оснащення 100 і 150 мм. Нове оснащення XLock підходить до кутових шліфмашин зі старим способом кріплення.

 

 

 

У нас Ви можете купити кутові шліфмашини Bosch, які оснащені системою XLock: GWX 9-115 S, GWX 9-125 S, GWX 10-125, GWX 13-125 S, GWX 14-125, GWX 17-125 S, GWX 19-125 S, GWX 18V-10 PC, GWX 18V-10 C, GWX 18V-10 PSC, GWX 18V-10 SC.